عکس و فیلم
کدخبر:
385588
تاریخ انتشار:
۱۹ دی ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آملی ها: 9 مرد خطرناک با پرسه زنی در بزرگراه های تهران به سرقت خشن نیسان های پر از محموله دست می زدند.

به گزارش آملی ها،روز 12 مهرماه امسال وقوع یک  سرقت  محموله ی برنج همراه با تهدید و استفاده دزدان از قمه و چاقودر محدوده اتوبان بعثت ، به کلانتری 132 نبرد مخابره شد .

خیلی زود بادستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی دراختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت .
در این مرحله  راننده وانت نیسان  به کارآگاهان گفت : " ساعت 5 صبح بود داخل اتوبان بعثت در حال حرکت به سمت شهرری بودم ؛ جهت بازدید خودرو در حاشیه اتوبان بعثت توقف کرده و از ماشین پیاده شدم که همزمان ، یک پژو 405 نوک مدادی با چهار سرنشین در کنار ماشینم توقف کرد ؛ ناگهان دو مرداز  پژو 405 پیاده شده و با چاقو و قمه به سمت من حمله ور شدند و مرا به شدت از ناحیه دست ، پهلو و سر مجروح کردند ؛ پس از آن خودرو نیسان حامل بیش از دو تن برنج به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان کردند " .
همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده ی سرقت  محموله در اتوبان بعثت ، کارآگاهان  با بررسی پرونده های دیگر اطلاع پیدا کردند که سرقت های مشابه دیگری دقیقا به همین شیوه و شگرد رخ داده که در آن سرنشینان یک پژو 405 نوک مدادی  به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت خودروهای دارای محموله بویژه محموله ی برنج در مسیرهای خروجی شهر تهران کرده اند .
با شناسایی تعدادی از مالباخته ها تجسس ها نشان دادکه دزدان در چندین سرقت  سریالی برای متوقف کردن خودروهای دارای محموله اقدام به ایجاد تصادف  ساختگی کرده و پس از توقف اجباری رانندگان نیسان ، اقدام به سرقت کرده اند .
همزمان با آغاز اقدامات پلیسی برای شناساییاین راهزنان شب رو کارآگاهان با بررسی پرونده خریداران محموله های سرقتی مواد غذایی اطلاع پیدا کردند که یکی از آنان به نام "مجید . ق"38 ساله که از مالخران حرفه ای است به تازگی  گاراژی اجاره کرده بود در محدوده خیابان تختی کرده است  .
کارآگاهان روز 13 دیماه امسال جهت بازرسی گاراژ به این محل اعزام و موفق به کشف چند صد تن برنج سرقتی در داخل گاراژ شدند ؛ همزمان با حضور کارآگاهان در محل مذکور جهت انجام بازرسی ، "مجید . ق" با مشاهده کارآگاهان اقدام به فرار   می کند که طی یک تعقیب و گریز همراه با تیراندازی و درگیری ، دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود .
"مجید . ق" در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه بودن محموله ی برنج کشف شده از داخل گاراژ اعتراف و عنوان داشت که این محموله توسط یکی از افراد سابقه دار بنام فخرالدین . ن (40 ساله) به او تحویل داده شده است .
بررسی سوابق "فخرالدین . ن" نشان داد که او یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب سرقت است که از سال 1382 تاکنون بارها دستگیر و روانه زندان Prison شده است ؛ با شناسایی مخفیگاه فخرالدین در منطقه کیانشهر ، کارآگاهان در همان روزبه مخفیگاه فخرالدین اعزام شده ، ضمن دستگیری وی و در بازرسی از مخفیگاهش موفق به کشف بیش از 500 کیلوگرم دیگر از محموله های برنج سرقت شده می شوند .
همزمان با دستگیری فخرالدین در مخفیگاهش ، کارآگاهان موفق به دستگیری شخص دیگری بنام "محمد . ن" (35 ساله) در این محل شدند که در همان تحقیقات ، فخرالدین اعتراف کرد که محمد . ن نیز یکی از اعضای اصلی گروه سارقین بعنف محموله است .
"فخرالدین . ن" در اعترافات اولیه به کارآگاهان گفت : "چندین ماه است که سرقت محموله انجام می دهیم ؛ دقیقا نمی دانم که چند فقره سرقت انجام دادیم اما تمامی سرقت هایمان در حاشیه ی شهر تهران [ بویژه بزرگراه های تهران ] بوده است ؛ سرقت ها را بهمراه اعضای گروه بنام های .... انجام دادیم ؛ محدوده هایی که در آنها سرقت می کردیم عبارتند از اتوبان آزادگان ، بسیج ، جاده مخصوص ، یاسینی ، محدوده بهشت زهرا و بعثت . زمان سرقت ، وحید بهمراه دلاور و فرهاد به سمت خودروهای محموله می رفتند و با تهدید و ضرب و شتم ، راننده ماشین را به بیرون از ماشین پرتاب می کردند و در آخر خودرو حامل محوله را سرقت می کردند ؛ بلافاصله پس از سرقت ، طی هماهنگی با "مجید . ق" محموله های مسروقه را به گاراژ محدوده ی خیابان تختی منتقل می کردیم ؛ خودروهای نیسان را نیز در مناطق مختلف شهر و پس از سرقت اموال با ارزش داخل خودرو ، در سطح شهر تهران رها می کردیم ؛ در زمان سرقت ها از پژو 405 من و همچنین خودروی سایر اعضای گروه استفاده می شد " .
با دستگیری "فخرالیدن . ن" به عنوان سرکرده گروه سارقین محموله و همچنین "محمد . ن" ، تحقیقات از آنها جهت شناسایی دیگر اعضای گروه سارقین انجام و در فاصله کوتاهی ، سایر اعضای گروه بنام های "وحید . ن" 25 ساله ، "قاسم . هـ" 38 ساله  ، "فرهاد . ن" 21 ساله  ، "فرهاد . و" 28 ساله ، "منصور . ر" 40 ساله و "دلاور . ی" 34 ساله از سوی همدستانشان معرفی ، بلافاصله مخفیگاه آنها در یک خانه ی مجردی استیجاری در منطقه شوش شناسایی ، تمامی آنها همانروز دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهشان مقادیر زیادی اموال مسروقه ی داخل خودرو از قبیل سیستم پخش خودرو و همچنین گوشی های تلفن همراه متعلق به رانندگان خودروهای محموله کشف شد .
سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران ، با اعلام این خبر گفت : " در بررسی پرونده وقوعات مشابه ، تعدادی از شکات شناسایی ، به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت ، پس از مواجه حضوری با متهمین اقدام به شناسایی دقیق این گروه از سارقین کردند " .
معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران  ، با اشاره به خواسته مقام قضایی در خصوص انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمین این پرونده ، گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهمین به انجام سرقت های بعنف محموله ، سوابق متعدد متهمین در ارتکاب جرایم مختلف ، شناسایی دقیق متهمین از سوی شکات و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی متهمی از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران ، صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر متهمین شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهراندر خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند/پلیس آگاهی

 

  راهزنان بزرگراه های تهران 9 مرد خبیث بودند+عکس های متهمان
  راهزنان بزرگراه های تهران 9 مرد خبیث بودند+عکس های متهمان
  راهزنان بزرگراه های تهران 9 مرد خبیث بودند+عکس های متهمان
مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای حوادث
تازه های حوادث
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي آملی ها مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.