عکس و فیلم
کدخبر:
385903
تاریخ انتشار:
۲۱ فروردین ۹۶
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اختصاصي/آملي ها: روز گذشته سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آمل در نشست با اصحاب رسانه مدعي برخورد با بد اخلاقي هاي فضاي مجازي شد.

به گزارش آملی ها، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در این دیدار ضمن انتقاد از افرادی که خود را به عنوان خبرنگار معرفی می نماید ، مدعی بر خورد با بد اخلاقی های فضای مجازی شد.

قطعا خواسته قلبی و جدی همشریان عزیز آملی برخورد قاطعانه با هنجار شکنان و بد اخلاقان فضای مجازی می باشد و چه بسا تا به امروز از سوی مراجع ذی صلاح قانونی از جمله دادستان محترم و ضابطین قضایی به طور ویژه پلیس فتا و سازمان سایبری سپاه پاسداران و غیره ، چه در بحث پیشگیری و چه در مبحث برخورد تادیبی اقدامات مطلوبی صورت گرفته است اما در سخنان امیر نیا ، آنچه که موجب تعجب و ابراز شگفتی شد ،این بوده است که ایشان بر اساس کدام صلاحیتی که قانون به وی داده است اقدام به ابراز اینگونه سخنان نموده است ؟


پرواضح است که در خصوص مبحث جرایم رایانه ای و اینترتی ، قانونگذار با تصویب قانون جرایم رایانه ای و بالتبع قانون آیین دادرسی کیفری، ارکان اعلام کننده و رسیدگی کننده به این قبیل جرایم را مورد اشاره قرار داده و دقت در آن مشخص می نماید که سرپرست اداره ارشاد هیچگونه اختیار قانونی در این خصوص نخواهد داشت ؟!


به هر حال آنچه که در تحلیل این قبیل سخنان به ذهن مخاطب فهیم و شنونده بیانات می رسد ، این است که صرفا اظهارات این مسول در حد یک شعار بیشتر نخواهد بود و چه بهتر است که قبل از ایراد هر سخنی ، ابتدا به اختیارات موجود نگرشی گردد و سپس موضوع بیان گردد.

 

نویسنده: احسان خاکزاد شاهاندشتی- بازرس انجمن صنفی خبرنگاران شهرستان آمل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای سیاست
تازه های سیاست
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي آملی ها مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.