عکس و فیلم
کدخبر:
141756
تاریخ انتشار:
۱ آذر ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
نام نویسنده
:

باندی که با همکاری برخی از مدیران دولتی شهرستان اقدام به خرید و فروش نوزادان می کردند و با شناسایی خانواده های محروم  و بی‌بضاعت وخانواده هایی که از نظر اجتماعی دچار مشکلات زیادی بودند با اهدای وجوه ناچیزی برای اجاره رحم ، سقط جنین و زایمان های غیر بهداشتی شناسایی می شدند ودر مکانی غیر اصولی توسط دو کارشناس مامایی وضع حمل می کردند

 

مبالغی که برای فروش نوزادان رد وبدل می شد مبالغ هنگفتی بود، اما همین میزان که به پدر ومادر این نوزادان می رسید مبالغ بسیار ناچیزی بود که با قرار دادی شوم این اقدام غیر انسانی صورت می گرفت و مابقی مبالغ بین اعضای گروه تقسیم می شد.

نکته قابل تامل در این زمینه این است که این خانواده های بی بضاعت از چه کانالی وتوسط چه کسانی شناسایی می شدند تا به این مکان فرستاده شوند؟

فروش نوزادان از چه زمانی آغاز شده وچه تعداد نوزاد از این طریق مبادله شدند؟

نظارت دستگاه های مرتبط در این خصوص در چه حد واندازه می باشد که مدیر اجرایی یک دستگاه دولتی به این راحتی وبا خاطری آسوده اقدام به جعل سند نامه نگاری صوری، ارسال اطلاعات کذب می کند تا برای دریافت شناسنامه دچار دردسری نشود!!؟

ومادری که حاضر می شود بدلیل اوضاع بد مالی جان خودش را زیر تیغ کسانی قرار بدهد که برگشتی برایش نباشد به چه قیمتی مسولین عزیز جان مادری بازیچه دست بعضی ها شده تا از این طریق به پول های کثیف وباد آورده ای دست پیدا کنند و با همکاری کسانی که در مکانی غیر بهداشتی اخلاق کاری وحرفه ای د را زیر پا می گذارند تا به نون ونوایی نامشروع دست پیدا کنند!!.

کلام آخر با مسولینی است که متاسفانه هیچ حمایتی در خصوص نشر چنین خلاف هایی از خبرنگاران نمی کنند خبری که چند ماه قبل در زمان افتتاح اورژانس اجتماعی آمل از مسول کشوری و استانی مرتبط با دستگاه مذبور شد اما به کذب بودن این مسله فروش نوزادان اذعان داشتند که همچین اقدامی حداقل در مازندران صورت نمی گیرد ولی دوماهی نگذشته باندی در این خصوص شناسایی ومتلاشی می شود.

خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند انتشار خبری وقتی بدون حمایت دستگاه مرتبطی باشد خبرنگار هم بدون داشتن حمایتی قید انتشار همچین خبری را می زند ولی شبکه های بیگانه همچون بی بی سی خوب از خجالت ما در آمدند وتفسیر جالبی از فروش نوزادان در یکی از شهر های شمالی کشور داشتند.

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدترین خبرها
تازه ترین خبرها
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي آملی ها مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.