عکس و فیلم
کدخبر:
385495
تاریخ انتشار:
۲۵ آذر ۹۵
چاپ
چاپ
|
1 نظر
چاپ
دسته خبر
:

اختصاصي/آملي ها: تهاجم فرهنگي معقوله اي است که اگر هوشيارانه در مقابلش ايستادگي نکرد بايد انتظار هرگونه هنجار شکني در حوزه هاي مختلف هر جامعه را داشت.

به گزارش آملی ها: مدتی بود شاهد شدت گرفتن بد اخلاقی ها و عدم رعایت اصول شرعی در برخی از هیت های مذهبی بودیم اما چندی است از شدت اجرای چنین مراسماتی کاسته شده و بر آن نظارت های لازم انجام میگیرد.

در این رابطه بر آن شدیم با حجت الاسلام میثم رضایی مسئول فرهنگی آموزشی و امور قرآنی هیئت های مذهبی و طرح و تبلیغ استان مازندان مصاحبه ای را ترتیب دهیم.

رضایی در این خصوص بیان داشت: به فرمان مقام معظم رهبری تشکیلاتی کاملا مردمی تحت عنوان شورای هیئات مذهبی در سازمان تبلیغات اسلامی شکل گرفته كه شورای مذکور هدف جلوگیری از انحرافات و آسیب ها را در هیئات مذهبی دنبال میکند.

رضایی در ادامه گفت: در دوره نخست،ابتدا سعی شد تا هیئت ها شناسنامه دار شوند یا بتعريفي بتوان اطلاعات لازم را از هیئت های برگزار کننده مراسمات مذهبی در استان مازندارن کسب كرد  همچنین در این ارتباط یک فرد به عنوان مسئول هیئت شناخته می شود تا بتوان در صورت بروز مشکل پاسخگو باشد.

وی در این رابطه گفت: بواسطه ی فعالیت شواری مذکور این موقیعت فراهم شد تا بتوان بخش اعظمی از درصد آسیب ها را کاهش داد.

حجت الاسلام رضایی از همکاری و انعقاد تفاهم نامه با نهاد های مرتبط سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و عنوان کرد ایجاد رابطه همکاری با نهاد های مرتبط قطعا در پیشبرد اهداف فرهنگی مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی بسیار کمک کننده خواهد بود.

این مسئول تصریح کرد یکی از وظایف سازمان مربوطه شناسایی آسیب ها در هیئات مذهبی و نحوه غلبه بر آن می باشد.

وی خاطر نشان کرد خیمه ها در حالی مکانی برای برگزاری هیئت ها میشوند که گاها میتوان در همان حوالی مسجد یا امام زاده ای را یافت که ممکن است از جمعیت رضایت بخشی نیز برخوردار نباشد لکن این نشان از عدم همکاری هیئت امناء مساجد و امام زادگان با هیئت های مذهبی دارد.

این مسئول گفت یکی از دلایل این امر شاید بافت فرسوده هیت امناء مساجد و امام زادگان میباشد که اداره اوقاف بجای بکار گیری افرادی جوان تر در هیئت امنا متاسفانه در جهت بهبود شرایط تدبیر لازم را به خرج نداده و این موضوع فرار جوانان را از مساجد در بر داشته لذا در این خصوص ستاد شورای فرهنگی استان مازندران با اداره کل اوقاف مازندران طرحی را مصوب کردند که به موجب آن یک عضو از هیئت امنای مساجد یا امام زادگان موظف می شود مسولیت یک هئیت شناخنه شده را که در نزدیکی مسجد یا امام زاده در حال برگزاری است بر عهده بگیرد اما این مصوبه متاسفانه تا کنون قابلیت اجرایی پیدا نکرده شاید بتوان علت آن را به ضعف مدیریتی مدیران اداره اوقاف نسبت داد.

 

رضایی در پاسخ به سوال خبرنگار آملی ها مبنی بر نحوه عملکر شورای شهر آمل در زمینه فرهنگی و مذهبی اظهار داشت: در نگاه کلی نه تنها در حوزه فرهنگی بلکه در سایر حوزه ها انتقادات  فراوانی بر شورای شهر آمل هموار است.

رضایی در آخر گفت در برابر درآمد های میلیاردی شهر آمل کم کاری هایی صورت گرفته که بخشی از آن مربوط به عدم مدیریت اعضاء شورای شهر میباشد که متاسفانه بجای تمرکز بر برسی مطالبات مردمی درگیر حواشی میشوند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
نظرات خوانندگان
حمیدی
خدا رحم کند. امیدوارم دولت تحقیق کند سابقه افراد را. صرفا اگر شخصی شورای هیئت مذهبی باشد آیا تجربه و سابقه موجهی دارد که اختیار مردم فهیم آمل را دست آدمهای که آملی نیستن بدهیم
جمعه، 26 آذر 13951:47:37
مخالفمموافقم
پاسخ به اين اظهار نظر
پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند
نام*
پست الکترونیک
وبلاگ

پربازدیدهای اجتماعی
تازه های اجتماعی
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي آملی ها مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.