عکس و فیلم
کدخبر:
385773
تاریخ انتشار:
۳ اسفند ۹۵
چاپ
چاپ
|
0 نظر
چاپ
دسته خبر
:

آملی ها:شخصی که با معرفی خود به عنوان مأمور مخفی دختری 10 ساله را سوار ماشین کرده و از این طریق اقدام به آزار و اذیتش کرده بود توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش آملی ها،ساعت 18:20 تاریخ 27 بهمن امسال فردی به هویت مشخص به کلانتری 132 نبرد مراجعه و عنوان داشت که سرنشین یک دستگاه خودرو پراید تیره رنگ قصد آزار و اذیت دختر 10 ساله‌اش را داشته اما دخترش موفق به فرار از دست این شخص شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع اقدام به آزار و اذیت و به دستور قاضی آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به پلیس آگاهی تهران بزرگ، شاکی پرونده به همراه دختر 10 ساله‌اش در اداره شانزدهم حاضر شد.

دختر 10 ساله در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت 16:30 عصر روز 27 بهمن به قصد رفتن به دنبال برادرم در مدرسه... از خانه خارج شدم، در خیابان حبیب، وسط‌های پارک شاهد بودم که مردی به من مراجعه کرد و گفت: من مأمور مخفی هستم، دنبال چند نفر پسر و دختر هستم که به دنبال موادمخدر هستند و مرا به بهانه تحقیقات سوار خودرو پراید سبزرنگ تیره رنگی با شیشه‌های دودی و صندلی‌های مشکی رنگ  کرد، داخل ماشین عکس‌های متعلق به چند آقا و خانم را به من نشان داد که ادامه عنوان داشتم آنها را نمی‌شناسم. در حالیکه قصد پیاده شدن از ماشین را داشتم، ناگهان متوجه شدم که این شخص قصد آزار و اذیت مرا دارد، در حالیکه این شخص قصد داشت تا به زور پیراهنم را ... موفق به پیاده شدن از ماشین شده و به سرعت از محل فرار کردم.

با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل تردد خودرو پراید سبز رنگ موفق به شناسایی چندین مغازه و مرکز تجاری مجهز به دوریین‌های مداربسته شده و در ادامه، با بهره گیری از اطلاعات نسبتا دقیق دختر 10 ساله در خصوص مشخصات ظاهری خودرو پراید اقدام به شناسایی خودرو پراید مذکور به شماره انتظامی ایران 77/*** ل 43 کردند.

کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با شناسایی مالک حقوقی خودرو در شهرستان اسلامشهر، با اخذ نیابت قضائی به این شهرستان اعزام و ضمن شناسایی مالک خودرو به تحقیق از وی پرداختند، در تحقیقات از مالک خودرو مشخص شد که خودروی پراید مورد نظر کارآگاهان، در سال 1392 به صورت قولنامه‌ای به شخص دیگری فروخته شده اما تاکنون اقدامی از سوی خریدار و مالک خودرو جهت انتقال قانونی خودرو و تعویض پلاک صورت نگرفته و مالک حقوقی خودرو نیز با توجه به گذشت بیش از دو سال از زمان فروش خودرو هیچگونه اطلاعاتی از خریدار خودرو در اختیار ندارد.

در چنین شرایطی، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی آخرین خریدار خودرو بنام صفرعلی . ی( متولد 1346 ) شدند که تصویرش از سوی دختر 10 ساله مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی تصویر صفرعلی . ی، کارآگاهان اداره شانزدهم با شناسایی مخفیگاه وی در منطقه دولت آباد به این منطقه اعزام و در تاریخ 2 اسفندماه موفق به دستگیری صفرعلی . ی شدند، متهم در زمان دستگیری قصد مقاومت و ایجاد درگیری با کارآگاهان را داشت که بلافاصله قبل از هرگونه اقدامی، کارآگاهان وی را دستگیر و خودرو پراید سبزرنگ متعلق به وی را نیز در داخل کوچه شناسایی، توقیف و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی منتقل کردند.

در ادامه تحقیقات از متهم و رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی دو پرونده مشابه دیگر شدند که متهم دقیقا به همین شیوه و شگرد و تحت عنوان پلیس مخفی اقدام به آزار و اذیت یک پسر 10 ساله و دختر 12 ساله کرده بود که این دو نوجوان نیز شناسایی، به همراه والدین خود در اداره شانزدهم پلیس آگاهی حاضر و پس از مواجهه حضوری با متهم صراحتا وی را مورد شناسایی قرار دادند.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با عنایت به اعترافات صریح متهم و بویژه شناسایی دقیق متهم توسط شکات پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی قاضی آرش سیفی، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 27 تهران، صادر و متهم جهت انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرائم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، در پایان این خبر عنوان داشت: از کلیه شکات احتمالی دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید
نشانی پست الکترونیک شما محفوظ خواهد ماند - وارد کردن نام، پست الکترونیک و وبلاگ اختیاری است

 
نام
پست الکترونیک
وبلاگ
پربازدیدهای حوادث
تازه های حوادث
کليه حقوق اين سايت متعلق به وبسايت خبري-تحليلي آملی ها مي باشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.